آموزش رفع مشکل آپدیت افزونه ها در وردپرس

ساده ترین و راحترین روش برای بروز رسانی وردپرس و افزونه ها استفاده از بروز رسانی خودکار هست که در این روش کافیست افزونه و قالب و حتی خود وردپرس را با یک کلیک به نسخه جدید اون آپدیت کنید ولی در بعضی از هاست ها به هنگام بروز رسانی مشکلاتی پیش میاد که در برخی موارد باعث می شود حتی سایت در حالت تعمیر گیر کند و دیگه بالا نیاد! برای همین هست که گرفتن نسخه پشتیبان از پایگاه داده توسط خود وردپرس پیشنهاد میشه تا در صورت بروز هر مشکلی سایت صدمه نبینه و سریعا به حالت قبلی بازگردانی کنید.

به‌روزرسانی خودکار وردپرس با شکست مواجه شد – لطفاً دوباره برای به‌روزرسانی اقدام کنید.

ارور بالایی رو شاید خیلی از شما در پنل مدیریت سایت وردپرسی دیده باشید که دلیل اش چیزی جزء همون مشکل گرفتن فایل ها و جایگزین کردن اونها با فایل های قدیمی نیست. البته برای اینکه این خطا نمایش داده نشه شما می تونید فایل .maintenance رو باز کرده و محتویات اون رو حذف کنید تا این خطا نمایش داده نشه ولی این کار فقط صورت مسئله رو پاک می کنه و مشکل همچنان در سایت وردپرسی شما وجود دارد!

نکته: برای اینکه .maintenance در فایل منیجر نمایش داده شود باید در هاست های با کنترل پنل cPanel تیک گزینه Show Hidden Files را بزنید. (مانند شکل زیر)

آموزش رفع مشکل آپدیت افزونه ها در وردپرس

آموزش رفع مشکل آپدیت افزونه ها در وردپرس

راه حل درست

وارد فایل منیجر هاستتان شوید. فایل wp-config.php که مربوط به تنظیمات وردپرس هست و موقع نصب اطلاعات اولیه را در آن وارد کرده اید را باز کنید و کدهای زیر را به انتهای آن اضافه کنید و فایل را ذخیره کنید.

 

/** update core */
if(is_admin()) {
add_filter('filesystem_method', create_function('$a', 'return "direct";' ));
define( 'FS_CHMOD_DIR', 0751 );
}

 

پیکج های پشتیبانی سایت های وردپرسی: