سایت ریسپانسیو یا واکنشگرا چیست؟! سایت ریسپانسیو یا واکنشگرا چیست؟!
مطمئنا این تجربه را داشته اید که با موبایل و یا تبلت خود به وب سایتی سر بزنید و مجبور باشید برای دیدن قسمت های مختلف آن مدام زوم کنید تا بر روی لینکی کلیک کنید و یا اینکه مطلبی را ببینید! بله؛ این وبسایت از تکنولوژی ریسپانسیو بهره نمی برد!

طراحی ریسپانسیو (responsive) به این شکل عمل می کند که سایت را برای ابعاد غیر متعارف گوشی های همراه و تبلت ها هماهنگ می کند و شما با تغییر سایز صفحه شاهد خواهید بود که فونت ها و لینک ها کاملا در سایز مناسب خودشان قرار دارند و شما به راحتی آنها را می بینید و دیگر هیچ zoom in و zoom out در کار نیست!

به زبان ساده، ریسپانسیو (responsive) بودن طراحی سایت یعنی قابلیت انعطاف پذیری نمای ظاهری سایت در وسایل مختلفی مثل موبایل، تبلت، pc و …

چرا باید یک وب سایت ریسپانسیو (responsive) داشته باشم؟

با توجه به رشد پرشتاب گوشی های هوشمند و تبلت ها، درصد زیادی از وبگردی های با این وسایل صورت می گیرد و این مقدار با سرعت سرسام آوری رو به افزایش است! اگر وبسایت شما ریسپانسیو نباشد احتمالا و به مرور زمان، این بخش از بازدیدکنندگان را از دست خواهید داد! پس بهتر است هرچه سریعتر وبسایت های خود را به این سمت برده و یا اگر می خواهید وبسایت جدیدی راه اندازی کنید حتما از این تکنولوژی در آن بهره ببرید!

همچنین تجربه نشان داده که موتورهای جستجو خصوصا گوگل عاشق تکنیک های جدید هستند و به شکل کاملا گزینشی برای وب سایت های با طراحی ریسپانسیو اولویت قائل می شوند.

و در آخر اگر طراحی وب سایت شما ریسپانسیو نیست یعنی شما گاهی در دسترس نیستید!

و کلام پایانی اگر می خواهید قالب وب سایت خود را چک نمایید (سایت ریسپانسیو یا واکنشگرا چیست؟!) می توانید از ابزار تست ریسپانسیو طراح وردپرس استفاده نمایید.

و….

بزودی آموزش طراحی قالب وردپرس به صورت ریسپانسیو ….