.:: طراحی سایت با وردپرس ::.

وردپرس مشهورترین و پرکاربردترین سیستم مدیریت سایت است. این سیستم با ده‌ها میلیون کاربر بزرگترین جامعه‌ی توسعه دهندگان و استفاده کنندگان را در اختیار دارد.
وردپرس با دید ایجاد یک وبلاگ که دارای صفحاتی نیز هست، طراحی و توسعه پیدا کرده است. با این حال در گذشت زمان امکانات بسیاری به آن اضافه شده که استفاده از آن را در کاربردهای دیگر نیز ممکن می‌کند.
طراحی سایت با وردپرس یکی از گزینه‌های قابل توجه در هنگام انتخاب ابزار پیاده‌سازی سایت اینترنتی است.

 

ویژگی‌های وردپرس

امکانات گسترده‌ی وردپرس در کنار وجود هزاران افزونه با قابلیت‌های متنوع سبب می‌شود وردپرس به عنوان گزینه‌ای مناسب برای طراحی سایت‌های شخصی، سایت‌های شرکتی، سایت‌های سازمانی و حتی سایت‌های فروشگاهی به شمار برود.
وردپرس دارای محیط مدیریت پیشرفته با امکانات زیاد است. علاوه بر آن پشتیبانی بسیار خوب از زبان فارسی در وردپرس استفاده از آن را برای افرادی که حتی آشنایی کمی با اینترنت و کامپیوتر دارند به کاری آسان تبدیل می‌کند.

قالب‌های وردپرس

سیستم قالب‌های وردپرس توانایی سفارشی‌سازی و توسعه بنا بر نیاز را به خوبی در اختیار طراح سایت قرار می‌دهد و در نتیجه شکل و طرح نهایی وبسایت در محدوده‌ای بسیار گسترده قابل اجرا است.
در هنگام طراحی سایت با وردپرس، امکان استفاده از قالب‌های آماده برای طراحی سایت امکان‌پذیر است. انجام این کار سبب ایجاد مشکلاتی در عملکرد سایت خواهند شد. معمولا قالب‌های آماده‌ی وردپرس بسیار امکانات زیادی دارند و به همین نسبت، حجم و سرعت عملکرد این قالب‌ها نیز کاهش خواهد یافت. مشکل دوم در هنگام استفاده از قالب‌های آماده، امکاناتی است که در این قالب‌ها وجود دارد. قالب‌های آماده سعی می‌کنند امکاناتی خارج از محدوده‌ی فعالیت قالب را در خود جای دهند. تا مصرف کننده پس از استفاده از این امکانات به سختی بتواند قالب سایت خود را تغییر دهد. بنابراین در بسیاری از موارد، تغییر قالب سایت‌هایی که از قالب آماده استفاده می‌کنند با دشواری‌های بسیار زیاد همراه است.

اشکال سوم، عدم همخوانی دقیق امکانات قالب با نیازهای مشتری است. برخی از امکانات موجود در قالب‌های حرفه‌ای به صورت کلی و به گونه‌ای که برای تمامی مشتریان قابل استفاده باشد، طراحی می‌شوند. هنگامی که از این امکانات استفاده کنید، ناچار خواهید بود، برخی مفاهیم و فرآیندهای مورد نیازی خود را با این قالب‌ها همراستا کنید.

بنابراین بهترین روش برای دستیابی به سرعت، امنیت، کارایی و در نتیجه سئو بالاتر، طراحی قالب حرفه‌ای مطابق نیازهای موجود است. طراح وردپرس مگر به درخواست مشتری، از قالب‌های آماده برای طراحی سایت با وردپرس استفاده نمی‌کند و قالب هر سایت را مطابق نیازهای کسب و کار مشتری، با کیفیت، کارایی، سرعت و امنیت بالا به صورت اختصاصی طراحی و پیاده‌سازی می‌نماید.

سئو در وردپرس

وردپرس برای ایجاد سایتی سازگار با موتورهای جستجو، امکانات پیش‌فرض و افزونه‌های قدرتمندی را در خود جای داده است. به همین دلیل یکی از بهترین بازخوردها در هنگام سئو با استفاده از وردپرس قابل دستیابی است. وردپرس به دلیل توسعه‌پذیری بالا و قابلیت بهینه‌سازی‌های متعدد، از سایر عوامل سئو نیز به خوبی پشتیبانی می‌کند. اگر هدف از ایجاد یک سایت، جذب مخاطب از طریق سئو باشد، طراحی سایت با وردپرس یکی از بهترین گزینه‌ها به شمار می‌رود.

طراح وردپرس به صورت پیش‌فرض اصول بنیادین سئو وردپرس را در طراحی سایت رعایت می‌کند.

 

سرعت بالا در آماده‌سازی

توسعه با وردپرس بسیار سریع و با کیفیت است. در بسیاری از نیازهای موجود، استفاده از ابزاری غیر از وردپرس باعث طولانی‌شدن، سخت‌شدن و ایجاد مشکل در هدف نهایی ایجاد سایت می‌گردد. بسیاری از نیازمندی‌های موجود در یک سایت وردپرس با استفاده از هزاران افزونه‌ی موجود برای آن به سادگی قابل پیاده‌سازی هستند.

سرعت وردپرس

وردپرس سیستمی سریع است. سایت‌های طراحی شده با وردپرس، اگر به خوبی بهینه‌سازی شوند، می‌توانند جزء سایت‌های بسیار سریع موجود در اینترنت به حساب آیند. نصب افزونه‌های با کیفیت نامطلوب، انجام نادرست تنظیمات، عدم بهینه‌سازی پایگاه داده، قالب‌های غیراستاندارد و برخی عوامل دیگر ممکن است سبب شوند سرعت سایت وردپرسی کاهش یابد. بهینه‌سازی مجدد و افزایش سرعت سایت طراحی شده با وردپرس با بررسی و تحلیل مجدد امکان‌پذیر است.

توسعه پذیری وردپرس

وردپرس بسیار توسعه پذیر است و طراحی سایت با وردپرس بسیاری از محدودیت‌های موجود در طراحی سایت با سایر سیستم‌های مدیریت محتوا را ندارد. سایت‌های طراحی شده با وردپرس امکان تغییرات اساسی و بنیادین توسط افزونه‌ها را دارا هستند. مجموعه‌ی هزاران افزونه‌ی رایگان و تجاری وردپرس در کنار امکان توسعه‌ی افزونه‌هایی جدید برای نیازهای خاص، این ویژگی را برای وردپرس به ارمغان می‌آورد که می‌توان از آن در دامنه‌ی وسیعی از نیازمندی‌ها استفاده نمود.
اغلب فرآیندها و عملکردهای وردپرس با استفاده از افزونه‌های وردپرس قابل تغییر هستند. همچنین وردپرس در تولید و ایجاد محتوا دست توسعه‌دهندگان را باز می‌گذارد تا بتوانند انواع محتوا و طبقه‌بندی و سایر ویژگی‌های خاص و دلخواه را برای انواع داده‌های مختلف خود ایجاد و مدیریت کنند.

به‌روزرسانی و امنیت وردپرس

وردپرس به صورت منظم به‌روزرسانی می‌شود و به صورت خودکار اشکالات امنیتی را به‌روزرسانی می‌کند. در نتیجه ضریب امنیت در سایت‌های طراحی شده با وردپرس در مقایسه با سایر سیستم‌ها به طور قابل ملاحظه‌ای می‌تواند بالاتر باشد.

وردپرس از گذشته دارای امنیت خوبی بوده است و به دلیل استفاده‌کنندگان بسیار زیادی که دارد و تعداد زیاد توسعه‌دهندگانی که بر روی آن فعالیت می‌کنند به ضریب امنیتی بالایی دست پیدا کرده است.

طراحی فروشگاه اینترنتی با وردپرس

وردپرس دارای افزونه‌های گوناگونی برای عملکردهای مختلف است. افزونه‌ی ووکامرس( Woocommerce ) برای ایجاد یک فروشگاه اینترنتی در وردپرس طراحی و آماده سازی شده است. امکانات ووکامرس برای ایجاد یک سیستم فروش اینترنتی کوچک تا متوسط مناسب است. برای ایجاد فروشگاه‌هایی با ابعاد بزرگ یا با امکانات خاص می‌بایست از روش‌های دیگر برای طراحی فروشگاه اینترنتی استفاده نمود. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید مقاله‌ی روش‌های طراحی فروشگاه اینترنتی را مشاهده فرمایید.

وردپرس یا جوملا یا برنامه‌نویسی سفارشی

علاوه بر طراحی سایت با وردپرس، گزینه‌های دیگری نیز برای طراحی سایت وجود دارند.

هرچند وردپرس مزایای زیادی دارد و در اغلب موارد بهترین گزینه برای طراحی سایت به شمار می‌رود ولی همیشه بهترین گزینه‌ی موجود نیست. طراح وردپرس با تسلط کافی به نقاط قوت و ضعف هر یک از گزینه‌های دیگر طراحی سایت مانند جوملا، دروپال، برنامه‌نویسی سفارشی یا سایر ابزارهای خاص برای نیازهای غیر عمومی‌تر مانند فروشگاه اینترنتی یا پورتال‌های سازمانی، آمادگی دارد، پس از تحلیل نیازمندی‌های شما در طراحی سایت یا سایر نرم‌افزارهای تحت وب مانند فروشگاه اینترنتی، بهترین ابزارها را برای رفع نیازهای شما پیشنهاد دهد و پیاده‌سازی نماید.

از کجا شروع کنم؟

تعیین چشم‌انداز آینده برای در اختیار داشتن سایتی با کیفیت و قابل توسعه از پیش‌نیازهای فرآیند طراحی سایت است. بنابراین خوب است پیش از تصمیم‌گیری در خصوص طراحی سایت، در مورد آینده و امکاناتی که ممکن است بخواهید به سایت اضافه کنید یا تغییرات احتمالی برنامه‌ریزی و پیش‌بینی لازم صورت پذیرد.
برای طراحی سایت با وردپرس یا امکان‌سنجی و مشاوره در این خصوص، طراح وردپرس آمادگی دارد در کنار شما باشد. با ما تماس بگیرید و آنچه به دنبال آن هستید را برایمان شرح دهید. طراحی سایت و قالب وردپرس و طراحی افزونه‌های سفارشی برای رفع نیازهای خاص شما با بهترین کیفیت در طراح وردپرس به انجام می‌رسند.

 

 

order