کوئری وردپرس چیست ؟ ( معرفی کوئری )

سلام، این مقاله کمی متفاوت تر خواهد بود نسبت به قبل ، سعی دارم ماهانه لااقل یک ترجمه و آموزش کامل ( البته کامل کامل نه چون یک سری بخش ها در منبع اضافی هستن و نیازی نیست بازگو شوند ) از منبع وردپرس خدمتتون ارائه بدم. بزودی بخش های جدیدی در سایت های خواهید دید.

WP_Query یک کلاس تعریف در wp-includes/query.php است که به شما کمک می کند لوپ ها یا همان حلقه های وردپرس را در بخش های مختلف و برگه های مختلف وردپرس شخصی سازی کنید.

 

کوئری وردپرس چیست ؟ ( معرفی کوئری )

کوئری وردپرس چیست ؟ ( معرفی کوئری )

برای استفاده از کوئری دو راه استفاده استفاده وجود دارد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت اما نکته مهم این هست اگر بعد از کوئری باز هم لوپ دیگری وجود دارد حتما باید پس از کوئری فعلی تان یک ریست کوئری انجام دهید در غیر اینصورت این کوئری روی لوپ های بعد که در پایینتر از آن قرار دارد تاثیر گذار خواهد بود.

یک حلقه استاندارد دارای کوئری به شکل زیر است :

 

[codesyntax lang=”php”]

[/codesyntax]

 

و حلقه زیر یک لوپ متناوب است یعنی بصورت نوبتی انجام می شود که اصطلاحا به آن Alternate می گویند:

[codesyntax lang=”php”]

[/codesyntax]

 

چندحلقه ای:

[codesyntax lang=”php”]

[/codesyntax]

 

 

همانطور که در بالا مشاهده می کنید ابتدا کوئری تعریف شده سپس حلقه تعریف شده و بعد از حلقه ریست انجام شده و دوباره همین عملیات ها برای لوپ دوم تعریف شده است. ( کوئری وردپرس چیست ؟ ( معرفی کوئری ))

کوئری در وردپرس ، دارای آرگومان ها و پارامتر های خاصی است که در بخش های بعدی آموزش تک تک به آن ها میپردازیم تا در هیچ قسمتی حتی در ووکامرس از نوشتن کوئری های مدنظرتان عاجز نمانید.

البته ژنراتور های کوئری ساز نیز وجود دارند اما امکانات کامل وجود ندارد و اینکه اگر کامل کوئری و آرگومان های آن را بشناسید قطعا میتونید کوئری های بسیار پیچیده ای بنویسید.

یک نمونه از ژنراتورهای کوئری ساز http://generatewp.com/wp_query است.

با ما در بخش های بعد همراه باشید.

منبع: wp-tools.ir

با تشکر.

طراحی قالب وردپرس

طراحی و کدنویسی انواع قالب وردپرس

تبدیل PSD به وردپرس

تبدیل psd به قالب استاندارد وردپرس

تبدیل Psd به Html

تبدیل انواع فایل Psd به فایل Html

طراحی قالب فروشگاهی

طراحی و راه اندازی فروشگاه اینترنتی

seo و بهینه سازی قالب

SEO و بهینه سازی سایت